در حالیکه جانشین رییس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ از اجرای طرح تشدید برخورد با کامیون‌ها و وسایل نقلیه سنگین در پایتخت خبر داده اما همچنان کامیون ها به یاد سری فیلم های سریع و خشن در معابر پایتخت جولان می دهند.
کد خبر: ۱۸۵۳۹
تاریخ انتشار: ۰۰ : ۱۲ - ۱۹ دی ۱۳۹۵

راهور خبر از تشدید برخورد با کامیون ها در معابر پایتخت را داد/ جولان شبانه کامیون ها به یاد سریع و خشن

به گزارش تیتر شهر: سرهنگ حسن عابدی در رابطه با جولان کامیون ها در معابر تهران گفت: با توجه به مطالبات شهروندان و اختلالاتی که بعضا با تخلفات رانندگان وسایل نقلیه سنگین در نظم حمل و نقل و تردد در شهر ایجاد شده بود، طرح تشدید برخورد با تخلفات کامیون‌ها و رانندگان وسایل نقلیه سنگین در دستور کار قرار گرفت.

وی با بیان اینکه برخورد با تخلف ورود به داخل شهر در ساعت غیرمجاز یکی از مهم‌ترین بخش‌های اجرای این طرح است، افزود: برابر قانون تردد کامیون‌ها در سطح شهر تنها از ساعت 22 تا 6 صبح مجاز است و در صورت ورود وسایل نقلیه سنگین و کامیون‌ها به داخل شهر در دیگر ساعات، حتما نسبت به اعمال قانون آنها برخورد خواهد شد.

جانشین رییس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ اضافه کرد: در روزهای جمعه و تعطیلات رسمی و همچنین شب قبل از تعطیلات ساعت مجاز تردد کامیون در سطح شهر با دو ساعت کاهش و ساعت 24 تا 6 صبح بوده و در خارج از این ساعات، نسبت به اعمال قانون آنها اقدام خواهد شد.

عابدی اضافه کرد: همچنین در برخی از معابر تردد کامیون در تمام ساعات شبانه‌روز ممنوع است که پلیس در صورت ورود کامیون به این معابر نسبت به اعمال قانون آنها اقدام خواهد کرد.

وی افزود: سرعت و سبقت غیرمجاز کامیون‌ها نیز از دیگر تخلفاتی است که ماموران پلیس راهور با آن برخورد خواهند کرد.

جانشین رییس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ با اشاره به فعالیت دوربین‌ها برای ثبت تخلفات رانندگان کامیون اظهار کرد: علاوه بر این ماموران پلیس راهور نیز در طول ساعات شبانه‌روز نسبت به برخورد با این تخلف اقدام خواهند کرد.

عابدی با اشاره به اجرای طرح شبانه پلیس برای برخورد با تخلفات رانندگی افزود: یکی از مواردی که در طرح‌های شبانه با آن برخورد می‌شود، نظارت بر کامیون‌هاست و برخورد با تخلفات آنان است.

جانشین رییس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ همچنین با بیان اینکه علاوه بر جریمه نقدی، نمره منفی نیز برای یکسری از تخلفات کامیون‌ها نیز لحاظ خواهد شد، افزود: برابر قانون، تمام وسایل نقلیه‌ای که بیش از یک میلیون تومان جریمه معوقه داشته باشند در صورت رویت پلیس توقیف و تا زمان پرداخت جریمه در پارکینگ متوقف خواهند بود که این قانون در مورد کامیون‌ها نیز صدق می‌کند.

عابدی همچنین با اشاره به ضرورت داشتن معاینه فنی برای کامیون‌ها افزود: درج پلاک با فونت درشت در قسمت انتهای وسایل سنگین از جمله کامیون‌ها نیز از دیگر الزامات است. همچنین با کامیون‌هایی که دارای پلاک مخدوش باشند نیز در اجرای این طرح برخورد خواهد شد.

البته سرهنگ عابدی در مورد واژه تشدید نیز باید توضیح دهند که منظورشان از بکار بردن تشدید چیست؟ مگر نه اینکه وظیفه راهنمایی و رانندگی اعمال قانون و برخورد با قانون شکنان است، پس چرا ایشان حال می گوید که برخورد را تشدید می کنند؟

مگر نه اینکه در تمامی ساعات و روزها راهنمایی و رانندگی می بایست به وظیفه خود عمل کند؟ پس تشدید یک عملی که باید هر روز انجام شود بی معنی است و ماموران هر لحظه و ساعت باید با متخلفان برخورد کنند. این صحبت معنی دیگری نیز دارد و اینکه ماموران با متخلفان تنها در زمان تشدید برخورد، برخورد می کنند و در مواقع دیگر با اغماض از قانون شکنی آنها می گذرند.

این صحبت ها در حالی مطرح می شود که مطابق دو ویدئوی منتشر شده شما کامیون ها و تریلرهایی را مشاهده می کنید که در ساعت 21:48 روز عادی در اتوبان تهران - کرج (در تمامی ساعات کامیون ممنوع است) و 22:40 روز تعطیل آزادانه و بدون مزاحمت از ناحیه پلیس مشغول تردد در معابر اصلی پایتخت هستند.نام:
ایمیل:
* نظر:
جدیدترین اخبار
پربازدید
پربحث