titreshahr | وب سایت تیتر شهر

اولین جنگل عمودی در آسیا / فانوسی سبز در چین

اولین جنگل عمودی در آسیا / فانوسی سبز در چین

اخیرا معمار stefano boeri از طرح برج باغی در چین رونمایی کرده که اولین جنگل عمودی در آسیا محسوب می شود و همانند فانوس سبز در منطقه نمایان می شود. این پروژه از دو برج با ارتفاع های 200 و 108 متر تشکیل شده و دارای ریشه ی مشترکی هستند.
خانه معروف‌ترین خلبان اینچئون

خانه معروف‌ترین خلبان اینچئون

این خانه در نزدیکی فرودگاه بین المللی اینچئون در کره ساخته شده که یک منطقه در حال توسعه می باشد و کارفرمای آن خلبانی جوان و خانواده اش بوده است. موضوع اصلی طراحی، اعمال مستقیم کانسپت حمل و نقل هوایی در معماری ساختمان می باشد. به طوری که وقتی به ساختمان بنگریم شاهد نوعی حرکت های صعودی و نزولی در ارتفاعات دیوارهای آن خواهیم بود.
10 مسیری که جان حیوانات در حال انقراض را نجات داد

10 مسیری که جان حیوانات در حال انقراض را نجات داد

خیلی سخت است که بگوییم هر ساله چند حیوان وحشی به دلیل تأثیر انسان ها بر شهرسازی و مدیریت برون شهری از بین رفته اند. گونه های مهم حیوانی به دلیل ایجاد جاده ها، اتوبان ها، راه آهن و چندین مورد دیگر در خطر انقراض قرار گرفته اند یا حتی منقرض شده اند. حتی گسترش فضای شهرنشینی به لحاظ مساحت هم در این امر تأثیر بسزایی ایجاد کرده است. به همین دلیل برخی طراحان، نمونه های جالب و زیبایی از مسیر گذر برای حیوانات را بر روی اتوبان و یا خطوط راه آهن پدید آورده اند تا از این گونه ها حمایت کنند.
هتل آپارتمان‌های سانفرانسیسکو تحت نظر آکادمی علوم ساخته می‌شوند

هتل آپارتمان‌های سانفرانسیسکو تحت نظر آکادمی علوم ساخته می‌شوند

معماری هتل آپارتمان سانفرانسیسکو جزء آخرین پروژه های طراحی شده رنزو پیانو می باشد. این مجموعه تلفیقی یک ساختمان 36 طبفه بوده که 69 واحد مسکونی و 255 اتاق و یک بام سبز را در خود جای داده است. این دومین پروژه رنزو پیانو در ایالت کالیفرنیاست که زیر نظر آکادمی علوم و فنون سانفرانسیگو طراحی شده است. رندرهای موجود نشان دهنده یک ساختمان تمام شیشه ای است که در طبقه 21 کمی عقب نشینی داشته تا فضای مناسبی برای تراس منطقه مسکونی ایجاد شود.
شرکت نایک تندرستی را به شیوه الکترونیک ارائه می‌دهد

شرکت نایک تندرستی را به شیوه الکترونیک ارائه می‌دهد

طراحی جدیدترین باشگاه ورزشی نایک (Nike) در منطقه مرکزی شانگهای در میدان تایمز واقع شده است. این کانسپت جدید نگرش های متفاوتی از یک مکان ورزشی را به تصویر کشیده و قالب جدیدی از معماری را به نمایش گذاشته است. طراحی فضای فوق عموم و علاقمندان را به ورزش در فصل سرد سال ترویج می کند تا تقابل میان عموم با یک مکان بخصوصص ورزشی به حداکثر برسد. این ایده برای ایجاد روحیه کار گروهی و اکتشاف مهارت های فردی ایجاد شده تا گرمایش را از طریق ورزش در سردترین روزهای سال بین افراد به وجود آورد.
نورمن فاستر زادگاه خود را از نو می‌سازد

نورمن فاستر زادگاه خود را از نو می‌سازد

شرکت معماری فاستر و همکارانش برنده مسابقه طراحی دو پل جدید بر روی رودخانه شهر ایپسیویچ، زادگاه نورمن فاستر شده‌اند. مسابقه‌ای که 4 تیم بین المللی برای روی این پروژه کار کردند که در نهایت تیم فاستر به خاطر گسترده کردن عرض پل و ارائه راه کارهای بهتر برای اتصالات سازه ای برنده شدند.
ویلا سازی به شیوه پرتغالی‌ها

ویلا سازی به شیوه پرتغالی‌ها

این ویلا توسط آتلیه معماری ماریو مارتینز در ساحل لوز، پرتغال طراحی شده که معماران در این پروژه از فرم هندسی "بیضی" بهره گرفته اند و ظاهر کلی آن به صورت منحنی می باشد. همانطور که مشاهده می شود بازی با حجم باعث شده تا تعادل بین احساساتی چون پُری و پوچی، سنگینی و سبکی، نور و سایه، جسم و تصویر و ... برقرار شود. از دیگر ویژگی های این پروژه چشم انداز بدون وقفه به ساحل و دریا می باشد.
نئون در ساختمان یا ساختمان در نئون ؟

نئون در ساختمان یا ساختمان در نئون ؟

هتل ماینوریوس لندن دارای یک ویژگی طراحی بسیار زیباست که به تازگی از این ویژگی را مورد استفاده قرار داده است. معمار با استفاده از متریال سنک کورین نمای متفاوتی را به پوسته هتل در شب بخشیده است. سنگ کوریم یک پوشش 100% اکلیریک است که دارای دامنه وسیعی از ویژگی های معماری و زیباسازی می باشد. گروه معماری مک کی و همکاران با نمونه اولیه پوسته نیمه شفافی را توسط سنگ های تو خالی ایجاد کرده و درون سنگ ها الگوهای چند ضلعی خاصی را ایجاد کرده است. سنک کورین به خاطر خواص شفاف خود بهترین متریال برای تعبیه نور در پشت آن به شمار می رود.
باند پرواز بی انتها / طراحی فرودگاهی منحصر به فرد توسط معماران هلندی

باند پرواز بی انتها / طراحی فرودگاهی منحصر به فرد توسط معماران هلندی

باند پرواز بی انتها مفهومی جدید و منحصربه فرد است که توسط دانشمند هلندی به نام هنک هسلینک ارائه شده که دارای یک باند 3.5 کیلومتری دوار می باشد که دور ساختمان ترمینال تعبیه شده است. پلان دایره شکل باند پرواز راه حل مناسبی است تا سه هواپیما به طور همزامان از روی باند بلند شوند و سرعت انتقال هر هواپیما به مسیر را افزایش دهند.
هند در ساختمان سازی به اوج میرسد

هند در ساختمان سازی به اوج میرسد

یکی از ویژگی های بصری ساختمانها از دید خارجی بحث نمای آن پروژه می باشد. در واقع، نمای آپارتمان ها در تمام نقاط دنیا دارای اهمیت زیادی هستند چراکه تاثیر به سزایی در ارزش ها و هویت آپارتمان دارند. لذا پیشنهاد می شود در طراحی نمای ساختمان خود از ایده های نو استفاه کنید و به زیبایی و چشم نواز بودن آن در طراحی ایمان داشته باشید.
موزه‌ای در قلب کوه

موزه‌ای در قلب کوه

منطقه لانزاروته جزء مکان هایی است که به کوهستان، سنگ های زیبای طبیعی، سنگ های آتشفشانی، غارهای بی نظیر و هزارتوهای طبیعی خود می نازد. سنگ های مذاب که در گذشته فوران آتش فشان شکل و فرم خاصی را به این منطقه بخشیده و فرم زیبایی در دامنه کوه ها را به صورتی اورگانیک و طبیعی خلق نموده است. اما این مکان زمانی حائز اهمیت شد که عمر شریف بازیگر شهیر مصری هالیوود پا به ایت مکان گذاشت.
ساخت سازه‌ای توسط ربات / شهرسازی با الهام از کرم ابریشم + فیلم

ساخت سازه‌ای توسط ربات / شهرسازی با الهام از کرم ابریشم + فیلم

گروه تحقیقاتی ICD/ITKE هر ساله فرایندی تکنولوژیک و بیولوژیکی خاصی را معرفی می کنند. برای ساخت هر کدام از ساختارها پژوهشگران، زیست شناسان و دانشجویان دانشگاه اشتوتگارت در آن نقش داشته اند. غرفه 2016-2017 این موسسه بر اساس ویژگی های بیولیژیکی خاصی اعم از بافت پروانه معدنچی و لارو کرم ابریشم ساخته شده است. در این روش نحوه اتصال تارهای پیله این نوع پروانه مشاهده شده که چگونه تارهای پیله را به شاخ و برگ درخت پیوند میزند. یک راه حل کاملا طبیعی در محیط زیست که الهام بخش ساخت سازه معماری شده است. اما ویژگی منحصربه فرد این پاویلوین نحوه اجرای آن توسط نیروی الکترونیکی و به وسیله ربات ها و پهباد (Drones) می باشد.
شهرسازی مواج در پرتغال !

شهرسازی مواج در پرتغال !

موزه ها و گالری های آثار هنری در سراسر جهان کاربرد های مشابهی داشته و مثل انواع مختلف ساختمانهای دیگر دارای ویژگی های یکسان فراوانی هستند. بطور کلی مهمترین وظایف موزه ها و گالری آثار هنری، جمع آوری، ثبت، حفاظت، تحقیق، توضیح و نمایش برخی مدارک مهم است؛ که وظیفه این پروژه مورد نظر بررسی همگرایی هنر معاصر، معماری و فن آوری می باشد و بدین منظور فضاهای خاصی برای هر بخش در نظر گرفته شده است.
خانه‌هایی از جنس طلا

خانه‌هایی از جنس طلا

آپارتمان پاریسی توسط گروه طراحی AAVP طراحی شده که دارای 11 واحد مسکونی می باشد. این ساختمان انتهای بن بست یکی از محله های قدیمی پاریس واقع شده و دارای سیرکولاسیون متفاوتی نسبت به همسایگان خود می باشد. آپارتمان ها به صورت مجزا طراحی شده و هیچکدام مرتبط نیستند. به همین دلیل ارتفاع هر واحد مسکونی متفاوت می باشد وو همین موضوع دلیلی بر کوتاه بودن ساختمان نسبت به ساختمان های های همجوار است. ویژگی اصلی آپارتمان طلایی ترایس ها و اِلمان های نمای آن می باشد.
گذرگاهی به اسم طلای سیاه / کشتی تفریحی ساخته شده در ساحل

گذرگاهی به اسم طلای سیاه / کشتی تفریحی ساخته شده در ساحل

تحولات بزرگ، فرودگاه ها، مراکز علمی و فن آوری، دانشگاه ها، هتل ها، رستوران ها، مراکز تجاری و موزه ها برنامه اصلی پروژه های بیابان‌های جنوب خلیج فارس در بر گرفته است. رونق بی سابقه کشورهای عربی که از فروش طلای سیاه بدست آمده، ثروت هنگفتی را به این منطقه سرازیر کرده است که سبب ایجاد مراکز تجاری و تفریحی شده است. همین عامل خود باعث اعتراض شدیدی شده که به خاطر برخی از نسنجیده ترین و بچگانه ترین طرح های پرهزینه توسط معمارن پرمدعا ایجاد شده است که سنخیتی با خصوصیت های این کشورها ندارد.
اپل در دبی نمایی شیشه‌ای و متحرک علم کرد

اپل در دبی نمایی شیشه‌ای و متحرک علم کرد

حدود سه روز گذشته فروشگاه اپل در شهر دبی به طور رسمی بازگشایی شد و تبدیل به چهارصد و نود و چهارمین فروشگاه رسمی غول تکنولوژی و صنعت شده است. شعبه دبی اولین فروشگاه اپل پس از شعبه ویرجیناست که در ساخت آن متریال آجر و ملات ساختمانی به کار رفته است.
در جمهوری چک بر روی دیوارهای شهر بنشینید !
نمای پوشیده شده با صندلی پلاستیکی ؛

در جمهوری چک بر روی دیوارهای شهر بنشینید !

تبدیل یک نمایشگاه خودروی سابق به یک گالری مبلمان توسط یک گروه معماری و طراحی اهل کشور چک پتانسیل بالایی را برای این مکان ایجاد نموده است. در نگاه اول، زیبایی بصری بیرونی این مکان چشم هر بازدید کننده ای را به خود جلب می کند. این پروژه با همکاری یک گروه جوان به نام CHYBIK و گروه معماری KRISTOF به اجرا رسیده که ساختار جدیدی در معماری یک گالری مبلمان به شمار می رود.
جلوه‌ای که ویلیام پریرا به طرح‌های نمادین آمریکا بخشید

جلوه‌ای که ویلیام پریرا به طرح‌های نمادین آمریکا بخشید

آکادمی معماری ویلیام پریرا به تازگی برنده جاییزه 1942 آکادمی معماری جهان شد. علت این برتری طرحی نمادین و آینده نگر در ایالت متحده آمریکا بود که به خودی خود به سمبلی مبدل گشت. همان طور که گفته شد این پروژه توسط ویلیام پریرا ساخته شد اما این شخص از برادر کارگردان خود به اسم هال پریرا کمک گرفت تا بتواند در سواحل غربی آمریکا اثر خود را به ثبت رساند.
تزئین نمای ساختمانی در هلند با اموجی‌های تلگرام !

تزئین نمای ساختمانی در هلند با اموجی‌های تلگرام !

این ساختمان که یکی از نماهای فرهنگی معاصر در آمرسفروت نزدیکی هلند به حساب می‌آید که توسط معماران attika ساخته شده و به تازگی توسط همان گروه معماری مرمت شده است. این سایت بر روی آجرهای قرمز این ساختمان از 22 شبکه بتی استفاده کرده تا بتواند اموجی‌های خود را روی نما تعبیه کند.
جزیره پرنس ادوارد ؛ ادغام استادانه معماری با هنر مینیمال
رونمایی از پروژه‌ای به مناسبت جشن 100 سالگی گروه معماری I.M

جزیره پرنس ادوارد ؛ ادغام استادانه معماری با هنر مینیمال

امروز 26 آوریل 2017 جزیره پرنس ادوارد به مناسبت تولد 100 سالگی گروه معماری I.M جشنی ترتیب داده شد تا این رویداد بزرگ را جشن بگیرند. این بنای زیبا به صورت یک شبه جزیره درآمده و میراث معماری این گروه به حساب می‌آید که همه‌ی توانایی خود را به در این پروژه به رخ کشیده است.
دسترسی آسان به تیرهای چراغ برق

دسترسی آسان به تیرهای چراغ برق

تیر چراغ برق و برج نور تاشو اختراعی است که با درنظر گرفتن مسائل و مشکلات روشنایی، بطور کاملا هوشمندانه و مهندسی طراحی شده است. این وسیله پرکاربرد در صنعت برق توسط غلامعلی صحرائی و فرامرز صحرائی (دو برادر ایرانی) ساخته شده و به ثبت رسیده است.
کلیسای سینت پل دگرگون شد

کلیسای سینت پل دگرگون شد

دگرگونی جدید پروژه وان نیو ژان نوول که در نزدیکی کلیسای سنت پل در حال ساخت است در لیست برندگان کلی و بخش کاربری ترکیبی موسسه ام ای پی ای ام قرار گرفته که به پروژه هایی که در اینده ساخته خواهند شد جایز می دهد.عنوان " یک تغییر جدید" طراحی جدید ژان نوول در شهر لندن در نزدیکی کلیسای سنت پل است.
اولین جاده خورشیدی جهان در فرانسه / آینده‌ای روشن در انتظار جاده‌های شهری

اولین جاده خورشیدی جهان در فرانسه / آینده‌ای روشن در انتظار جاده‌های شهری

انرژی خورشیدی که می توان به آن لقب منحصربه فردترین منبع انرژی تجدیدپذیر در دنیا را داد، در حال ورود به تمام ابعاد زندگی انسان است؛ از به کارگیری آن در تولید آب گرم و حتی آب شیرین به وسیله آب شیرین کُن های خورشیدی بگیرید تا افتتاح جاده های خورشیدی که دستاورد جدیدی محسوب می شوند.
طراحی چشم نواز موبایل آرت ؛ شگفتی دیگری توسط زاهاحدید

طراحی چشم نواز موبایل آرت ؛ شگفتی دیگری توسط زاهاحدید

پاویلیون موبایل آرت اثر زاها حدید بالاخره توانست ،خانه ی دائمی خود را در خارج از موسسه ی دو مونده آراهه واقع در پاریس بیابد. این پاویلیون سفر یک ساله خود را ازسال 2008 آغاز کرد که شامل شهرهایی همچون نیویورک، توکیو و هونگ کونگ می شد. شرکت "چنل" آن را به این موسسه هدیه کرده است ؛ این مرکز قرار است که توسعه ی برنامه های وسیع فرهنگی، در مرکز شهررا حمایت کند و میزبان نمایشگاه هایی خواهد بود که ذوق و استعداد طراحان، هنرمندان و معماران عرب زبان را به نمایش می گذارد.
تصاویر منتشر شده از کارخانه شکر توسط معماران بروکلین

تصاویر منتشر شده از کارخانه شکر توسط معماران بروکلین

این ملک با درختانی همانند دومینو توسط پارک جیمز کرنر احاطه شده است و زمان رونمایی از آن را تابستان سال 2018 تخمین زده‌اند و قرار است در امتداد رودخانه شرق محله بروکلین ویلیامزبرگ از آن پرده برداری شود. جز اصلی این پاوین در زمینی 11 هکتاری بنا می‌شود و برج‌های مسکونی اطراف دچار تغییر و تحولاتی قرار خواهند گرفت.
جدیدترین اخبار
پربازدید
پربحث